CROSSACTION

3-16 yaş aralığındaki çocuklara özel olarak yaptırılan ve onların yaş gruplarına uygun olarak yönetilen ve uygulanan bir metodolojiye sahip olup , “güç – kondisyon” bağlantısını esas alan bir program bütünüdür.  Bir grup ortamında çocuklar,  ölçülebilen sonuçlar veren eğlenceli ve merak uyandıran egzersizlere dahil olurlar. Bu onların, sadece iyi birer sporcu olmalarını değil ayrıca çalışkan, kararlı ve dirençli bireyler olmaları için çocukları hazırlar.

CROSSACTION KIDS,çocuk ve genç yaştaki bireylerin gerek evde, gerekse okulda da uygulayabileceği temel güç ve kondisyon programını içermektedir.

Programımızın amacı çocuklarımızın ister profesyonel isterse amatör olarak spor yaparken en doğal ihtiyaçları olan koşma, zıplama, tırmanma, kaldırma, atma, v.b. hareketleri günlük hayatları içinde daha sağlıklı ve güvenli olarak yapmalarına katkıda bulunmaktır.

CROSSACTION KIDS Eğlencelidir! – hareketsiz olarak geçirilen günlük hayata bir alternatif olarak işlev gören CROSSACTION KIDS  son yıllarda çocuklarda oldukça yaygın olarak görülen obezite ( şişmanlık) sorununu da ortadan kaldırarak çocuklarımızın çok daha sağlıklı bir hayat tarzına sahip olmalarına yardımcı olmaktadır.

Yapılan pek çok araştırma, egzersizin sadece fiziksel değil bilişsel olarak da çok önemli olduğunu vurgulamaktadır. Düzenli olarak spor yapan çocukların akademik başarıları da doğru orantıda artar.

EĞİTİM PROGRAMLARI;

Programı uluslararası platformda hazırlanmış olup, her bir çocuğun güvenle ve keyifle uygulayabileceği bir biçimde tasarlanmıştır.

Programın en büyük özelliği her yaş grubundan çocuğun buna adapte olabilmesidir.

Daha detaylı bilgi için www.crossaction.com.tr adresini ziyaret ediniz.